Pneumatický zemní protlak – Therma MAX K 130 S

Zde jsou jen základní informace k zemnímu protlaku, který provádíme. Pokud máte zájem o protlak, přejděte prosím na náš druhý web – Zemní protlak Rozdolský, kde najdete vše podrobně vysvětleno i s ukázkami z realizovaných protlaků.

 

Raketa pro zemní protlak Therma MAX K130S

  • Maximální délka protlaku: 20 m
  • Maximální průměr protlaku (průměr chráničky): 16 cm

Výborný pomocník pro zemní protlak inženýrských sítí – voda, kanalizace, plyn nebo elektrický kabel – v místech, kde je kopání nemožné nebo by bylo neúměrně náročné.

Typické místo, kde je zemní protlak vhodné použít, je pod cestou, pod asfaltovými plochami (parkoviště), pod zastavěným pozemkem nebo v případě, když si nechcete rozkopat upravenou zahradu.


Pneumatický zemní protlak

Výsledkem protlaku je zavedená plastová trubka – chránička (potřebného průměru) pod zemí, přístupná z obou konců. Průměr chráničky může být až 16 cm a délka protlaku až 20 metrů!

Jak vypadá zemní protlak?

Na obou koncích (například na obou stranách cesty) se vykope manipulační  díra až do hloubky plánovaného protlaku. Na vstupní straně se pak položí protlakový nástroj, takzvaná raketa a pečlivě se zaměří směrem k cíli. Zadní konec rakety je připojen na vzduchový kompresor se stlačeným vzduchem a na předním konci je speciální odstupňovaná hlavice, která při průchodu rozráží zeminu.

Ukázka přípravy na zemní protlak.

Po spuštění  je pohyb protlakové rakety vpřed vyvolán pravidelnými pneumatickými rázy kladiva uvnitř rakety. Pro představu – je to stejné, jak by jste použili pneumatickou sbíječku. Délka rakety zajišťuje přesné udržení požadovaného směru.

Raketa pro pneumatický protlak

Do hotového otvoru se současně zatahuje plastová průchodka (chránička).

Ještě podrobněji (včetně spousty fotografií) se dozvíte o zemním protlaku na našem webu Zemní protlaky Rozdolský, kde máme i ukázky z realizovaných protlaků.